Galepharma İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1991 yılında kurulmuştur. SMB Technology Belçika Firmasının temsilciliğini alarak ve ilaçlarını ruhsatlandırarak Türkiye’de ilaç pazarlama faaliyetlerine başlamıştır.

2014 yılında firma tüm hisse hakları devir edilerek %100 Türk sermayesine geçmiştir. Şirketimiz halen Türkiye’de ilaç pazarlaması, SMB technology firmasının ilaçlarının ruhsatlandırılması ve yerli üretime geçme faaliyetlerine devam etmektedir.

Ayrıca ruhsatlandırma süreci devam eden 4 adet beşeri tıbbi ürünümüz de bulunmaktadır.

Galepharma olarak amacımız, yenilikçi ilaç teknolojileri ile Türkiye ilaç pazarında ürün portföyümüzü genişleterek, kaliteli, ucuz ve erişilebilir ilaç politikamızı sürdürmektir.

Vizyonumuz

Türkiye'de ilaç sektöründe hizmet veren lider firmalardan biri olmak ve bireylerin yaşamında farkındalık yaratabilmek düşüncesi ile yenilikçi çözümler geliştirerek sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirmek.

Misyonumuz

Pazar ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitesini yükseltmek için; yüksek kalitede ve ileri teknoloji gerektiren ürünleri hayati önem taşıyan kardiyovasküler ve solunum grubu ilaçları tespit ederek, satış hacmine bakmaksızın Türk İlaç Sektörü’ne kazandırmaktır.

Kalite Politikamız

  • Kalite yönetim sistemimizin ISO 9001:2015 ve GMP standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesi, belgelendirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi,
  • Toplam Kalite felsefesini esas alarak, takım ruhu içerisinde şirket ve birim hedeflerine ulaşılmasını,
  • İş süreçlerinin öz değerlendirme süreci ile gözden geçirilerek, performansı geliştirecek önleyici yaklaşımların belirlenmesini,
  • Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerdeki verimliliğin uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltilmesini,
  • Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımların cesaretlendirilmesi, teknik ve davranışsal yetkinlikleri artıracak eğitimlerin gerçekleştirilmesi yönünde faaliyetleri Kalite, GMP, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile birlikte bütünleşik bir şekilde yöneterek, İlaç sektöründe kalite açısından öncülüğü örnek bir kuruluş olmak için tüm gücüyle çalışmayı TAAHHÜT ETMEKTEDİR.

 

Belgelerimiz

ISO Kalite Yönetimi
ISO İyi Üretim Uygulumaları
ISO İş Sağlığı ve Güvenliği
Üretim Yeri İzin Belgesi
Mümessillik Hizmet Alım Belgesi - 2009
Mümessillik Ecza Deposu İzin Belgesi - 2010
Mümessillik Ecza Deposu İzin Belgesi - 2015